• 8. Května 787, Velká Bystřice
 • +420723810640
 • info@czechsporttimin.gcz
ŠUTR – závod, který baví…, 11.7.2020
Navigace: : Home \ Aktuality \ ŠUTR – závod, který baví…, 11.7.2020
11 července 2020 - 23:22, Designer: , v sekci: Aktuality, Comments off

Oproti loňskému ročníku, letos trochu zrychlená příprava 🙂

Zato hned 3 novinky:

 1. všechno ONLINE
  1. registrace příchozích
  2. časoměření
  3. výsledky
 2. elektronický diplom (stačí kliknout na závodníka či štafetu ve výsledcích)
 3. cílové video pro každého finishera(ku), mrkni do celkových výsledků 😉

Komplet výsledky ZDE.

Od středy předpověď nevěstila nic dobrého. Šumvald a Oskava si před pár týdny zažily dost nepříjemné záplavy a na plánovaný sobotní start ve 14:00 se smrákalo těžkou oblačností, plnou vody. Kulminace deště mezi 14:00-15:00. Ani nechceme vzpomínat, jak nám na stejném místě v roce 2018 silný déšť na startu “vzal” notebook a výsledky byly v tu chvíli v nedohlednu. Letos organizátoři opět prokázali svůj profi um a včas oznámili posunutí startu na 15:30.

Celý den i na startu stále prší. První plavci lezou z vody, probíhají depem ke kolům… Déšť znatelně slábne. Ve vodě jsou poslední 3 plavci. Neprší! Všem fanouškům (i nám) se mění nálada. Mohou zaklapnout deštníky a sundat pršipláště. Závodníkům začala nejtěžší část, “bahno-bike”.

Balíme dekodéry, antény a rychle do cíle. Mezi tím na “onlajnu” už jsou k vidění časy a pořadí plavání a prvního depa. Šlape to!

V prostoru cíle (fotbalové hřiště Šumvald) už to žije. Hudba, nápoje, káva, pivo, udírna a fanoušci netrpělivě vyhlíží první bajkery.

V 18:00 jak bylo v plánu se vyhlašuje. Po pár drobných úpravách (to časoměřiči znají) jsou výsledky kompletní.

Velký obdiv a respekt k celému týmu organizátorů. Mají to zmáknuté a to se trasa kola i běhu několikrát překříží přes silnici s plným provozem.

Máme vše sbaleno, vč. 2 kg bahna na čipech. Loučíme se a 19:45 vyrážíme. Díky a těšíme se na příští ročník, snad už v regulérním termínu a s větším množstvím slunečních paprsků.

 

O autorovi:
MENU